Giftige stoffen op een veilige plek bewaren

Binnen woningen kan het bewaren van giftige stoffen al een hele opgave zijn! U wilt bijvoorbeeld voorkomen dat uw kinderen of huisdieren in de buurt van de giftige stoffen kunnen komen. Daarbij moet u er niet aan denken, dat er bij een brand in huis gifstoffen in de lucht komen. Dit kan voor grote gezondheidsrisico’s voor uw gezin en brandweerlieden zorgen! Aan het gebruik en bewaren van zware chemische stoffen zitten strenge regels verbonden. Het is niet zonder meer mogelijk om deze in huis te bewaren. Ook voor organisaties binnen de chemische sector zitten er strenge voorwaarden aan het bewaren van giftige stoffen in hun pand.

Speciale kluizen voor giftige stoffen

Er zijn verschillende partijen, die speciale kluizen verkopen voor het bewaren van giftige stoffen. Niet alleen zorgen deze kluizen ervoor dat de giftige stoffen alleen toegankelijk zijn voor bevoegde personen. Ook hebben de kluizen vaak een brandwerende werking. Op het moment dat er een brand uitbreekt, wilt u voorkomen dat de gifstoffen in de lucht terechtkomen. Dit kan immers voor gevaarlijke situaties zorgen, zoals reeds beschreven werd. Het kan verstandig zijn om u als organisatie uitgebreid voor te laten lichten over de eisen aan het bewaren van giftige stoffen.